05.12.2020 r. Fundacja „ANWIL DLA WŁOCŁAWKA” ogłosiła listę beneficjentów V edycji programu „Uczę się z ANWILEM”. Jest nam miło poinformować, że nasza szkoła znalazła się wśród wyróżnionych instytucji i i tym samym stała się jednym z dziesięciu beneficjentów.  „Obudź w sobie ciekawość do nauk ścisłych” to projekt napisany przez p. Paulinę Waćkowską nauczyciela chemii, który zakłada zorganizowanie warsztatów cyklicznych z informatyki, matematyki i chemii, podczas których odbiorcy projektu dowiedzą się czym jest rozszerzona rzeczywistość (AR), poznają aplikacje wykorzystujące technologię AR, będą kształtować wyobraźnię przestrzenną oraz eksperymentować z wykorzystaniem techniki chemii w małej skali. Grant przeznaczony zostanie na zakup materiałów oraz pomocy naukowych związanych z jego realizacją. Zajęcia prowadzone w ramach projektu będą impulsem do poszukiwania kreatywnych i atrakcyjnych sposobów poznawania przez dzieci i młodzież świata nauk ścisłych. Projekt skierowany jest do uczniów klas VI, VII i VIII.

Informacje dotyczące rekrutacji do projektu będą zamieszczone na stronie internetowej szkoły na początku nowego roku.

Zachęcamy już dziś do udziału w bezpłatnych zajęciach, które rozpoczną się ze względu na trwającą pandemię w kwietniu 2021 r.

Dziękujemy bardzo Fundacji „ANWIL DLA WŁOCŁAWKA” 🙂