Od kilku lat uczniowie klas młodszych obchodzą  International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Uczniowie, nauczyciele, pracownicy instytucji kultury na całym świecie, organizują tego dnia wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować. W tym roku uczniowie dostali zadanie konkursowe- wykonać pracę plastyczną dowolną techniką, oczywiście – za pomocą kolorowych kropek. Wyłoniły się  z nich piękne, barwne, oryginalne kompozycje.  Zadanie to sprawiło uczniom wiele radości, wymagało również umiejętności logicznych i kreatywności. 30 września odbyło się podsumowanie konkursu. Przyznano wiele nagród. Dla klas pierwszych ,,a” i ,,b” – dyplomy i piłki . W klasach drugich nagrody otrzymali: Wiktoria Gołdysiak, Stanisław Nawrocki, Maja Kwiatkowska, Kaja Korpalska, Weronika Siedlecka Zawitowska,  Aleksander Sekuła, Hubert Cyman, Filip Janus, Gabriela Filipiak. W klasach trzecich nagrody przyznano: Gabrieli Frątczak, Anieli Kolanowskiej, Jagodzie Dzwonnik, Oliwii Dzwonnik, Antoniemu Ciesielskiemu, Tomaszowi Klimkowi, Wiktorowi Pilewskiemu, Szymonowi Kułakowskiemu, Lidii Marszewskiej, Amelii Ziółkowskiej, Emilii Makowskiej, Nadii Orzechowskiej, Alicji Stolcman, Nadii Aftańskiej, Amelii Michalskiej. Gratulujemy!!!

Organizatorkami Dnia Kropki i konkursu były: Agnieszka Gliszczyńska, Małgorzata Charaszkiewicz.