Dnia 23 listopada 2019r. klasy szóste i piąte wraz z opiekunami p. Ewą Łukaszewską, p. Kamilą Łazińską i p. Pauliną Waćkowską wybrały się na wycieczkę do Łodzi.
Po dotarciu do Manufaktury uczniowie odwiedzili Experymentarium, w którym korzystając z interaktywnych stanowisk, m.in. Nurek Kartezjusza, Młynek Crooksa, Człowiek bateria, Słup zagrożenia, Lewitująca piłka czy Głowa na tacy, samodzielnie poznawali zagadnienia z wielu dziedzin nauki, techniki oraz kultury. Kolejnym punktem wycieczki była Arena Laser Games, gdzie uczestnicy wycieczki zmierzyli się ze sobą w pojedynku (strzelali do siebie wiązkami lasera), który odbywa się w labiryncie na powierzchni niemal 250m2. Labirynt jest skryty w półmroku, wzbogacony rozmaitymi dodatkowymi zaskakującymi niespodziankami (m.in. mina czy bunkry) oraz efektami świetlnymi i dźwiękowymi, co sprawia, że gra wymaga od zawodników refleksu, inteligencji, sprytu i przemyślanej strategii. O godz. 12.30 uczniowie wzięli udział w pokazie Profesora Einsteina, podczas którego zobaczyli m.in. Czarnego Potwora, samozapłon z gliceryny i manganianu(VII) potasu oraz lokomotywę. Po obejrzeniu pokazu był czas na jedzonko. W dobrych humorach, ze śpiewem na ustach wróciliśmy do Włocławka.