Po raz kolejny na całym świecie październik obchodzony był jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Celem akcji jest promocja biblioteki i czytelnictwa.

Cały październik w naszej bibliotece trwał konkurs krzyżówkowy: chętni czytelnicy pobierali karty z krzyżówkami, odgadywali hasła i rozwiązane krzyżówki wrzucali do przygotowanej na tę okoliczność skrzynki. Uczniowie klas VI -VIII mogli również samodzielnie opracować krzyżówkę do hasła”Święto biblioteki”

Na korytarzu pojawiły się plakaty informujące o międzynarodowym miesiącu bibliotek szkolnych. Zaproponowana przez bibliotekę forma promocji czytelnictwa cieszyła się wśród uczniów dużym zainteresowaniem.

Spośród uczniów biorących udział w konkursie wylosowani zostali zwycięzcy:

• A. Brykalska i J. Wiśniewska z kl.VI c (za samodzielne opracowanie krzyżówki);
  • M. Święcikowska z kl.VII b,

F. Szymaniak z kl. III b,

T. Makowski z kl.VI c (za rozwiązanie krzyżówki).

Celem akcji było zwrócenie uwagi na rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych.

Mariola Dziewirz