22 października uczniowie klas II a, V b, VII a i VII b wzięli udział w ciekawych zajęciach, które dotyczyły pierwszej pomocy. Spotkanie to obejmowało część teoretyczną oraz praktyczną, a poprowadził je pan Andrzej Kmieciak, który już po raz kolejny dzielił się swoją wiedzą i doświadczeniem z naszymi uczniami. W czasie szkolenia uczestnicy wysłuchali krótkiego wykładu, a następnie wzięli udział w pokazie ratownictwa. Mieli również okazję samodzielnie poćwiczyć na fantomie ustalony schemat udzielania pierwszej pomocy i obejrzeć ambulans zapoznając się z wyposażeniem i sprzętem, którym dysponuje.
Poprzez udział w takich zajęciach uczniowie oswajają się ze świadomością konieczności niesienia pomocy poszkodowanym. Uczą się odpowiedniego zachowania w obliczu wypadku, potrafią wezwać prawidłowo pomoc przez telefon oraz wykonać najprostsze czynności przy osobie poszkodowanej.