Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice!!!

Od poniedziałku, tj. 8 kwietnia zapowiadany jest strajk nauczycieli i pracowników szkoły. Rozmowy z Rządem nadal trwają i nie ma na chwilę obecną ostatecznych decyzji. Nauczyciele oraz pracownicy szkoły mają obowiązek poinformować o przystąpieniu do strajku dopiero w dniu strajku, trudno w takiej sytuacji przewidzieć, ilu pracowników z placówki będzie strajkować. Powyższa sytuacja może spowodować trudności w sprawowaniu opieki nad Państwa dziećmi w oddziale zerowym i szkole oraz przygotowaniu posiłków i obiadów dla dzieci. W związku z powyższym prosimy o wyrozumiałość i jeśli to możliwe o zapewnienie opieki dzieciom na okres strajku, którego czas trwania trudno określić. Przypominamy, że zgodnie z przepisami zaistnienie okoliczności uzasadniających konieczność sprawowania przez pracownika osobistej opieki nad zdrowym dzieckiem do lat 8 z powodu nieprzewidzianego zamknięcia żłobka, klubu dziecięcego, przedszkola czy szkoły, do których dziecko uczęszcza, jest usprawiedliwioną nieobecnością pracownika w pracy. Stanowi tak Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki i Socjalnej z 15 maja 1996 roku w sprawie sposobu usprawiedliwiania nieobecności w pracy oraz udzielania pracownikom zwolnień od pracy (Dz. U. z 2004r., poz. 1632).

W naszej szkole zorganizowane zostaną zajęcia opiekuńcze dla dzieci i uczniów, które nie będą miały opieki zapewnionej w domu w godzinach 6.30-16.30.

W przypadku ewentualnego strajku pracowników szkoły rodzice będą także mieli możliwość skorzystania z opieki dla swojego dziecka w jednej ze świetlic środowiskowych na terenie naszego miasta. Z opieki mogą skorzystać dzieci od 6 do 14 roku życia. Świetlice będą czynne od 7.00 do 14.00.

Zapiecek – ul. 3 maja 6
Zachęta – ul. Wieniecka 42
Zacisze – Zakręt 8
Zefir – Kaliska 7
Zorza – Żytnia 58

Prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość. Te działania nie są wymierzone przeciwko Państwu, lecz są apelem skierowanym do Rządu.

O wszelkich zmianach i przerwaniu akcji strajkowej zostaną Państwo poinformowani przez dziennik elektroniczny oraz komunikatem zamieszczonym na stronie szkoły http://sp19.wloclawek.pl i Facebooku https://www.facebook.com/sp19wloclawek/.