W dniu 10.11.2017 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w akademii z okazji 99. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.
Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie dzieci z klasy 0 a, przygotowane przez p. K. Łazińską i E. Łukaszewską zatańczyły poloneza. Uczniowie klas starszych zaprezentowali swoje zdolności aktorskie i taneczne podczas dalszej części montażu słowno- muzycznego opracowanego przez p. A.Krychowiak i p. M. Sobecką-Skrzyniarz.
Oprócz recytowania utworów dzieci przedstawiły: pantomimę dotyczącą podziału Polski między zaborców, układ taneczny „Taniec Flagi” i scenkę aktorską o dzieciach z Wrześni. Występ urozmaicony był pieśniami w wykonaniu chóru szkolnego pod opieką p. Ewy Łukaszewskiej.
Akademię zakończyły gromkie brawa publiczności.
Agnieszka Krychowiak