Dnia 9 listopada na hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 19 odbyły się rozgrywki o mistrzostwo Włocławka w piłce ręcznej chłopców w ramach Igrzysk Dzieci (rocznik 2005 i młodsi). Do zawodów zgłosiło się 6 drużyn z włocławskich szkół podstawowych, a przystąpiły 4: SP18, SP20, SP23 oraz gospodarz imprezy SP19 (w ostatnim tygodniu przed zawodami wycofały się dwie szkoły podstawowe). Chłopcy z naszej szkoły wygrali wszystkie swoje mecze!!! A tym samym zostali MISTRZAMI WŁOCŁAWKA rozgrywek szkół podstawowych w ramach Igrzysk Dzieci.
Turniej o mistrzostwo naszego miasta odbył się systemem „każdy z każdym”.
Wyniki poszczególnych spotkań:
SP 19 – SP 20 6-4
SP 18 – SP 23 2-0
SP 19 – SP 23 10-5
SP 20 – SP 18 2-4
SP 19 – SP 18 8-4
SP 20 – SP 23 7-12
Wyniki końcowe:
SP19 – 6 pkt.
SP18 – 4pkt
SP23 – 2pkt
SP20 – 0 pkt
Sędziowali: MATYLDA DRABER, KINGA SIDWA, DOROTA FLORYŃSKA
Skład naszej „złotej” drużyny:
Jakub Nowakowski(bramkarz), Jakub Krawczyk, Szymon Opłatkowski(bramkarz), Jakub Wasielewski, Kamil Wścisłek, Jan Lauterowski, Hubert Sikora, Filip Lidak, Kacper Kozłowski, Ksawier Kozłowski, Michał Kozłowski, Jakub Serewis.
Liderem naszej drużyny był Jakub Serewis, który strzelił najwięcej bramek dla naszej drużyny. Bramki strzelali także: Filip Lidak, Hubert Sikora, Kacper Kozłowski, Ksawier Kozłowski oraz Jakub Wasielewski. Trenerem/opiekunem drużyny był Radosław Jankowski.
Ogromnie gratuluję zwycięzcom i zapraszam na zajęcia z piłki ręcznej – czas przygotować się do kolejnych zawodów. Serdeczne podziękowania należą się także dziewczynom: Wiktorii Łodygowskiej i Roksanie Grekowicz – obsługa foto i sprawy porządkowe oraz chłopcom: Wiktorowi Grudniowi i Oliwierowi Kurczyńskiemu – pomoc przy stoliku sędziowskim i sprzątanie po turnieju.
Wszystkie drużyny uczestniczące na turnieju otrzymały pamiątkowe koszulki od sponsora – firmy „www.koszulkazpomyslem.pl”.
Radosław Jankowski