W sobotę, 23 kwietnia, Szkoła Podstawowa nr 2 we Włocławku zorganizowała zawody lekkoatletyczne pod nazwą „I Międzyszkolna Olimpiada Lekkoatletyczna”.

Cele i założenia imprezy:

• Popularyzacja i promocja lekkiej atletyki jako jednego z pierwszoplanowych sportów w szkołach zapewniającego wszechstronny rozwój.

• Promowanie atrakcyjnych form rywalizacji, a także zdrowego i aktywnego stylu życia.

• Popularyzowanie i upowszechniania sportu wśród ogółu dzieci i młodzieży.

• Aktywne uczestnictwo dzieci w międzyszkolnych imprezach sportowych stanowiących kontynuację celów i zadań ogólnego wychowania fizycznego
    i zdrowotnego.

• Wyłonienie najlepszych lekkoatletów spośród włocławskich szkół podstawowych.

Na zawody pojechali zarówno chłopcy jak i dziewczęta z klas VI – VIII. Jedenastu chłopców brało udział w konkurencjach biegowych, w skoku w dal i rzucie piłką lekarską.
Reprezentacja chłopców:

Michał Jaskólski – bieg na 1000m

Sebastian Bilęda – skok w dal

Wiktor Wolman – rzut piłką lekarską

Igor Rosiak – bieg na 200m

Bartek Stolarczyk – bieg na 1000m

Krzysztof Berkowski – rzut piłką lekarską

Dorian Ozdoba – bieg na 60m

Aleksander Gradowski – bieg na 200m

Aleksander Malka – bieg na 600m

Piotr Dziedzic – skok w dal.

Zawody odbyły się na przyszkolnym boisku Szkoły Podstawowej nr 2 we Włocławku, pogoda dopisała. Wszyscy chłopcy zaprezentowali się na miarę swoich możliwości i godnie reprezentowali naszą szkołę na tych zawodach zdobywając w sumie pięć medali. Najbardziej wartościowy wynik osiągnął Sebastian Bilęda z VIIIa w skoku w dal – wynik 5,15m dał mu I miejsce w tej konkurencji w swojej kategorii wiekowej. Pozostali medaliści to:

Michał Jaskólski – II miejsce w biegu na 1000m

Dorian Ozdoba – II miejsce w biegu na 60m

Piotr Dziedzic – II miejsce w skoku w dal

Aleksander Malka – III miejsce w biegu na 600m.

Wszystkim chłopcom gratuluję sportowej postawy i dziękuję za reprezentowanie naszej szkoły w lekkoatletycznych zawodach międzyszkolnych.

Radosław Jankowski