Dnia 22 marca odbył się w naszej klasie niecodzienny koncert. Gościliśmy uczennicę Zespołu Szkół Muzycznych im. Czesława Niemena we Włocławku Antoninę Uzarczyk, która zaprezentowała nam utwory: Andante W. A Mozarta, Alla Tango V. Saporova, Zaczarowany flet L. B. Pucihara.

Po wysłuchaniu przepięknie wykonanych utworów dzieci miały okazję zapoznać się z budową fletu, usłyszały ciekawostki ze świata muzyki.

Kolejną częścią spotkania były zagadki muzyczne. Uczniowie odgadywali usłyszane melodie z bajek i filmów dla dzieci.

Jakub Kucharski, który odgadł najwięcej tytułów wręczył naszej artystce bukiet kwiatów.

Tosia opowiedziała o swoich sukcesach, nagrodach oraz drodze do ich osiągnięcia.

Dzieci z przejęciem wysłuchały wszystkich utworów. Przekonały się, że muzyka przekazuje emocje, maluje obrazy w wyobraźni i towarzyszy nam wszędzie.

Zdzisława Moraczewska