Dnia 23.05.24 r. uczniowie klas I a, I b i I c wraz z opiekunami p. Katarzyną Zawiślańską, p. Agnieszką Kranc, p. Eweliną Krzymińską, p. Aleksandrą Dereszewską, p. Ewą Tobijasz i p. Anną Dzięciołowską wybrali się na wycieczkę do Torunia. Pierwszym miejscem, które odwiedziliśmy był Teatr ,,Baj Pomorski „, gdzie obejrzeliśmy spektakl pt.: „Kocia szajka i fałszerze pierników”. Tematem przewodnim przedstawienia było dochodzenie, które prowadziła grupa kocich detektywów. Miało ono wyjaśnić niepokojącą zagadkę. Spektakl przepełniony był muzyką i zaskakującymi zwrotami akcji. Kolejnym punktem wycieczki był spacer po Starym Mieście. Zobaczyliśmy między innymi Dom Mikołaja Kopernika, pozostałości Starego Zamku, pomnik legendarnej Katarzynki. Zjedliśmy również smaczny obiad w Barze Małgośka. Nie zabrakło też chwili na kupienie pamiątek. Po Toruniu oprowadzał nas przewodnik p. Krzysztof Cieczkiewicz. Następnie wszyscy uczestnicy zmęczeni, ale w doskonałych humorach udali się w drogę powrotną do Włocławka.

Katarzyna Zawiślańska

Agnieszka Kranc

Ewelina Krzymińska