Dnia 18.05 odbyły się kolejne zajęcia w ramach grantu Fundacji ANWIL „Bystry umysł mieć chcemy, więc świat nauk ścisłych poznajemy”. Były to zajęcia informatyczne podczas których młodzież poznała inny system zapisywania liczb – system binarny (dwójkowy) , który wykorzystuje się w programowaniu. Uczniowie zamieniali liczby z systemu dziesiątkowego na dwójkowy i odwrotnie. Uczyli się również programowania samodzielnie skonstruowanego pojazdu z klocków GIGO w środowisku S4A – inna wersja darmowego programu Scratch. Grupa uczniów, korzystając z maty do kodowania, układała grę planszową z zadaniami i poleceniami. Projekt gry oraz możliwości pojazdu zostaną przedstawione na Festiwalu Nauk Ścisłych.