Włocławek ❤ Europy
Dnia 9 maja odbyła się w naszym mieście Parada Schumana. Barwny i wesoły korowód przemaszerował pod hasłem: „Włocławek sercem Europy” od Placu Wolności, ulicą 3 Maja, aż do Starego Rynku. Po dotarciu na miejsce, odbyło się uroczyste przedstawienie danych państw, które były dumnie reprezentowane przez dzieci i młodzież włocławskich szkół i przedszkoli.
W tym roku nasza szkoła reprezentowała Czechy i wjechała na miejsce zbiórki ekologiczną SKODĄ. Można było spotkać również Rumcajsa, Hankę i Cypiska, Żwirka i Muchomorka, Helenę Vondráčková, Makową Panienkę, Krecika, szkolną maskotkę – Wiewiórkę, pracowników firmy „Skoda”, Sąsiadów Pata i Mata oraz czeską reprezentację piłkarską. Uczniowie mieli także okazję sprawdzić się w roli dziennikarzy, udzielając wywiadów dla lokalnych mediów.
Wszyscy stanęli na wysokości zadania i z uśmiechem reprezentowali Szkołę Podstawową nr 19. Serdecznie DZIĘKUJEMY wszystkim Uczniom, Rodzicom, Pracownikom Szkoły oraz Nauczycielom, którzy zaangażowali się w przygotowania do Parady Schumana.