27 kwietnia odbyły się kolejne zajęcia w ramach projektu „Bystry umysł mieć chcemy, więc świat nauk ścisłych poznajemy”, który finansowany jest w całości ze środków Fundacji ANWIL w ramach VII edycji programu „Uczę się z ANWILEM”. Tym razem uczestnicy projektu zamienili się w prawdziwych konstruktorów za pomocą klocków KORBO i zmierzyli się z kodowaniem. Kodowanie to znacznie więcej niż liczenie, myślenie logiczne i poznawanie nowych technologii, to przede wszystkim rozwój kreatywności, dostrzeganie związków przyczynowo-skutkowych, ćwiczenie spostrzegawczości, nauka myślenia komputacyjnego, ale i przygotowanie do pracy zespołowej. Kodowanie to nic innego jak wstęp do programowania, to przekładanie prostych poleceń na język zrozumiały przez maszyny. Wykorzystanie klocków KORBO w kodowaniu to wprowadzenie dynamiki, mechanizmów i ruchu elementów kodu, ale także możliwość sprawdzenia programu poprzez jego rzeczywiste uruchomienie. Uczestnicy projektu byli zachwyceni klockami KORBO. Nie bez znaczenia był też fakt, że zabawa klockami dała im poczucie sprawczości – to oni wymyślali, budowali i wprawiali je w ruch. Konstruowali budowle pobudzając własną wyobraźnię, jak również doskonalili umiejętność budowania według instrukcji.

Efekty zajęć zobaczcie sami 🙂