„Jeśli śmiejesz się z dziecka,
które jest inne, ono będzie śmiało się z tobą.
Gdyż jego niewinność jest większa
od twojej ignorancji…”

21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny, ale także Światowy Dzień Zespołu Downa, ang. World Down Syndrome Day. Święto to jest obchodzone corocznie 21 marca z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa ustanowione w 2005 roku, a od 2012 roku pod patronatem Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Data obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa nie jest przypadkowa i nawiązuje do obecności  u osób z zespołem Downa dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21. parze składających się z łańcuchów DNA chromosomów w ludzkich komórkach, który powoduje występowanie tej wady genetycznej.

Wszystkim, którzy dzisiaj świętują życzymy, aby byli otoczeni miłością i życzliwością każdego dnia!