W dniu dzisiejszym obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Wydarzenie to organizowane jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Początkowo dzień ten świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy angażując państwa z całego świata. W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu od 2005 roku organizowany jest przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową (NASK) – realizatorów unijnego programu Safer Internet. DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz nagłośnienie tematyki dotyczącej bezpieczeństwa online poprzez organizację lokalnych inicjatyw na rzecz bezpieczeństwa młodych internautów (m. in. zajęć edukacyjnych, happeningów, gazetek szkolnych, kampanii informacyjnych, konkursów).

Nasza szkoła również włącza się w obchody Dnia Bezpiecznego Internetu, które odbędą się 13 lutego, ze względu na trwające obecnie ferie zimowe. A już dziś zapraszamy do obejrzenia prezentacji „Bezpieczni w sieci!” oraz do zapoznania się z materiałami zamieszczonymi na stronie.

Prezentacja „Bezpieczni w sieci!”

„Dzieci w świecie gier komputerowych” – Poradnik nie tylko dla rodziców

„Cyberprzemoc. Włącz blokadę na nękanie” – Poradnik dla rodziców

„Jak zapewnić uczniom bezpieczeństwo w internecie?” – Poradnik dla nauczycieli

„Cyberprzemoc w szkole” – Poradnik dla nauczycieli

Jak pomóc ofiarom cyberprzemocy? – ulotka

„Jak zapewnić dzieciom bezpieczeństwo w internecie?” – Poradnik dla rodziców