W dniach od 30.01.2023 r. do 03.02.2023 r. zorganizowano w naszej szkole półkolonie zimowe. Uczestniczyło w nich 24 dzieci pod opieką wychowawców: p. Zdzisławy Moraczewskiej, p. Joanny Bakalarczyk i czuwającej nad całością półkolonii dyrekcji szkoły: p. Anety Jabłońskiej i p. Pauliny Waćkowskiej. Zajęcia odbywały się w godzinach od 9.00 do 13.00, a każdy dzień zaczynał się od śniadania, natomiast kończył dwudaniowym obiadem. W trakcie trwania półkolonii zostały zorganizowane różne zajęcia. W pierwszym dniu uczestnicy zostali zapoznani z wychowawcami poszczególnych grup, regulaminem półkolonii, zasadami podróżowania autobusem miejskim oraz zachowania w miejscach publicznych i przepisami BHP. Poznali plan zajęć na każdy dzień, a także przypomnieli sobie zasady dotyczące bezpieczeństwa na drodze. Po części organizacyjnej dzieci wybrały się do Kujawsko – Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli, gdzie uczestniczyły w zajęciach bibliotecznych oraz warsztatach „Zdrowa woda” w pracowni przyrodniczej PASCO. Poznały stany skupienia wody oraz jej znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania ludzkiego organizmu. Wzięły udział w pokazie parzenia herbaty oraz badały wpływ temperatury na przebieg tego zjawiska. Obserwowały pod mikroskopem różnego rodzaju surowce nadające się do parzenia i próbowały odgadnąć czym konkretnie są. W drugiej część zajęć grały i bawiły się przy użyciu magicznego dywanu. Zrobiły m. in. pizzę, zbijały balony i grały w kręgle. Drugiego dnia uczestnicy półkolonii odwiedzili Włocławskie Centrum Edukacji Ekologicznej, gdzie poznali fakty z życia pszczół, bąków, os i trzmieli, a także samodzielnie wykonali świece z wosku pszczelego. Kolejnego dnia dzieci zwiedziły Muzeum Historii Włocławka oraz wykonały prace plastyczne: patchworkowe kamieniczki. W czwartek dzieci odwiedziły Bibliotekę Publiczną, a następnie wzięły udział w zajęciach z robotyki. Skorzystały również z atrakcji Strefy Dziecka, gdzie grały w gry, czytały książki, układały klocki i malowały za pomocą kredy. Piątek był ostatnim dniem półkolonii, ale pełnym wrażeń, emocji i radosnych uśmiechów. Po zjedzonym śniadanku uczestnicy półkolonii udali się na seans filmowy do Multikina, by obejrzeć film „Mumie”. Podczas półkolonii prowadzona była z uczestnikami zimowego wypoczynku edukacja zdrowotna w celu kształtowania pożądanych postaw i zachowań zdrowotnych młodego pokolenia w oparciu o materiały przekazane przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego.

Na zakończenie półkolonii zimowych uczestnicy otrzymali drobne upominki. Różnorodność i atrakcyjność zajęć sprawiła, że dzieci każdego dnia z zadowoleniem, aktywnie uczestniczyły we wszystkich zaplanowanych zajęciach. Półkolonie się skończyły, a nam pozostaje powiedzieć…do następnego razu 🙂