4 stycznia klasa 2a wybrała się na koncert noworoczny Zespołu Pieśni i Tańca Kujawy, który odbywał się w Browarze B. Dzieci miały możliwość obejrzeć przepiękną muzyczno – taneczną opowieść o Świętach Bożego Narodzenia z różnych części Polski. Poszerzyły wiedzę zdobytą w szkole: mogły podziwiać piękne ludowe stroje z różnych części Polski, posłuchać tradycyjnych kolęd, zobaczyć jak dawniej bawiły się dzieci, kiedy dorośli zajęci byli przygotowaniami do świąt oraz obejrzeć tańce regionalne. A wszystko to przy muzyce granej na żywo przy dźwiękach akordeonu, skrzypiec, kontrabasu i bębna. To była niecodzienna lekcja muzyki. Warto również wspomnieć, że klasa pojechała autobusem MPK. Po raz pierwszy dzieci korzystały z publicznego środka transportu, co było świetną lekcją kultury i bezpieczeństwa.

A. Gliszczyńska