20 grudnia w świetlicy szkolnej odbyła się uroczysta wigilia. Poprzedzona została rozmową na temat zachowania się podczas wieczerzy i pokazem jak w prosty sposób można ozdobić stół na Boże Narodzenie.

Następnie przy nastrojowym blasku świec, zapachu gałązek świerkowych oraz samodzielnie przygotowanych na zajęciach pomarańczy z goździkami, zasiedliśmy do wspólnego śpiewania znanych dzieciom kolęd oraz przygotowanego poczęstunku, na który prócz zakupionych produktów na stole znalazły się upieczone i ozdobione na wcześniejszych zajęciach pierniki. Całość stołu zdobił obrus, który również został wykonany przez dzieci ze świetlicy szkolnej a motywy świąteczne, które się na nim znalazły były w pełni odzwierciedleniem dziecięcych bożonarodzeniowych wspomnień.

M. Charaszkiewicz, E. Tobijasz