Dnia 22.12.22 r. klasa III a dołączyła do obchodów wigilii w szkole. Na początku udaliśmy się do sali gimnastycznej, aby obejrzeć Jasełka. Po powrocie do sali, czekał na nas pięknie udekorowany stół. Wszyscy podzieliliśmy się opłatkiem i złożyliśmy sobie życzenia. Następnie zjedliśmy poczęstunek. Po posiłku otworzyliśmy dwa ostatnie woreczki w  naszym klasowym projekcie dydaktycznym pt .”Kalendarz adwentowo – dydaktyczny”. Projekt polegał na tym, że od 1 do 22 grudnia kolejno otwieraliśmy woreczki, w których były zadania, zagadki dla dzieci z edukacji polonistycznej, społeczno – przyrodniczej i matematycznej i kolejno je rozwiązywaliśmy. Kalendarz cieszył się dużym zainteresowaniem dzieci, ponieważ mogły utrwalić swoją wiedzę, poczuć się pewnie i otrzymać w nagrodę drobną słodycz.

Następnie pod piękną klasową choinką, czekały na dzieci prezenty. Po otrzymaniu upominków z wielką ciekawością je otworzyliśmy. Nie zabrakło też śpiewania i słuchania kolęd oraz rozmów na tematy związane ze świętami. Można było też rozwiązać świąteczne zadania z choinką i prezentami. Podczas klasowej wigilii gościły u nas mamusie dzieci Pani Karolina Szczypiorowska i Pani Kinga Antoszewska.

W imieniu klasy i wychowawczyni serdecznie dziękujemy mamom za wszelką pomoc w przygotowaniu wigilii. Dzień upłynął w miłej, ciepłej i świątecznej atmosferze.

Katarzyna Zawiślańska