8 grudnia w świetlicy szkolnej rozpoczęliśmy przygotowania do Wigilii. W tym dniu zaplanowaliśmy pieczenie świątecznych pierników. Po przygotowaniu masy według przepisu, dzieci ochoczo przystąpiły do rozwałkowywania ciasta oraz wycinania pierników w różnych kształtach (choinki, dzwoneczki, gwiazdki, bałwanki, renifery). Kiedy ostrożnie wypiekliśmy je w szkolnych piekarnikach, zapakowaliśmy do papierowych torebek, aby zgodnie z tradycją mogły poczekać na ten wyjątkowy dzień.

Jeszcze przed poczęstunkiem czekał nas drugi etap przygotowań świątecznych wypieków tzn. dekorowanie lukrem i posypkami, co wspólnie zrobiliśmy 14 grudnia.

Sprzęt wykorzystany podczas zajęć został zakupiony z Programu Laboratoria Przyszłości.

M.Charaszkiewicz, D. Adach, E. Tobijasz