Mikołajki to wspaniały dzień, na który czekają wszystkie dzieci. Uczniowie klasy III a bardzo ucieszyli się z nadejścia tego dnia, który był bardzo wyjątkowy i obfitował w mnóstwo atrakcji. Najpierw obejrzeliśmy film edukacyjny pt. „Mikołajki” i porozmawialiśmy o tradycjach mikołajkowych. Wykonaliśmy wspaniałe Mikołaje z papieru, następnie otrzymaliśmy prezenty od klasowego Mikołaja. Kolejną atrakcją było kodowanie postaci Mikołaja i renifera. Wielką niespodziankę sprawiły nam również Elfy, zapraszając do „Szkolnej Krainy Świętego Mikołaja”. Tam przywitała nas Śnieżynka i Mikołaj. Dzieci zaśpiewały Mikołajowi kolędę, zrobiliśmy sobie zdjęcia z piękną Śnieżynką i Mikołajem, a następnie otrzymaliśmy w prezencie pierniki. Po powrocie do sali wykonaliśmy sobie wspólne mikołajkowe zdjęcia. Dzieci miały też możliwość wykonania zdjęcia samodzielnie lub z inną osobą w okienku z czapką Mikołaja. Na zakończenie atrakcji zjedliśmy słodkości – niespodziankę od wychowawczyni. Następnie przystąpiliśmy do napisania listu do Świętego Mikołaja, który odwiedzi nas 24 grudnia. Z niecierpliwością czekamy na ten dzień!

Katarzyna Zawiślańska