Dnia 17 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły przystąpili do Szkolnej Kampanii Antytytoniowej. W ramach tego w klasach prowadzone były na godzinach wychowawczych, ale i nie tylko, pogadanki, prelekcje, dyskusje na temat negatywnych skutków palenia papierosów, podczas których uczniowie mogli wypowiedzieć swoje zdanie na podstawie własnych spostrzeżeń na temat szkodliwości palenia. Tego dnia uczniowie oglądali również filmy edukacyjne, mówiące o tym, dlaczego nie warto palić papierosów, porozmawiali także o składzie papierosa i skutkach palenia, kolorowali rysunki zachęcające do rzucenia palenia oraz przygotowywali plakaty mówiące o szkodliwości palenia, z których później tworzone były wystawy. Dodatkowo wykonywali działania matematyczne, aby dowiedzieć się, ile można zaoszczędzić, kiedy nie pali się papierosów.

Kampania ta była bardzo dobrą okazją do przeprowadzenia działań profilaktycznych chroniących przed wchodzeniem w nałóg palenia zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży.