17 listopada w Szkole Podstawowej nr 23 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego we Włocławku nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu interdyscyplinarnego dla uczniów klas VII i VIII ,,Warto być przyzwoitym – rok 2022 rokiem Władysława Bartoszewskiego’’. Celem tego konkursu było stworzenie warunków do pogłębiania wiedzy i umiejętności uczniów z zakresu historii własnego kraju poprzez ukazywanie postaci wybitnych Polaków oraz popularyzacja wiedzy o historii Polski XX wieku, a w szczególności o Władysławie Bartoszewskim. Konkurs organizowany był w trzech obszarach: historycznym – test, polonistycznym – dłuższa wypowiedź pisemna i plastycznym – plakat.

Miło nam poinformować, że Aleksander Malka z klasy VII a zajął III miejsce w obszarze historycznym w kategorii „Test”. Opiekunem ucznia była p. Ewa Karczewska.

Olkowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów 🙂

Zdjęcia: nadesłane.