Dnia 17 listopada br. uczniowie klas VI – VIII mieli okazję spotkać się z niezwykłymi gośćmi.

Jednym z nich był Pan Afrez Gan – założyciel firmy Mang Dang produkującej prezentowane podczas spotkania roboty oraz główny programista tej firmy. Gościliśmy również Pana Marcina Prylińskiego – włocławianina, który jest także programistą i dodatkowo zajmuje się ulepszaniem projektów, modyfikacją elementów pracując na programach 3d oraz drukarkach 3d oraz symulacją i testowaniem nowych elementów.

Podczas tego spotkania nasi goście opowiedzieli m. in. o tym w jakim celu, w jaki sposób zostały wyprodukowane roboty Mini Pupper i ile trwa ich produkcja. Pan Marcin opowiedział także jak to się stało, że nawiązał współpracę z firmą produkującą roboty, której siedziba znajduje się w Hongkongu i jak pomogła mu w tym znajomość języków obcych i zamiłowanie do kodowania oraz programowania. Po prezentacji zaproszeni goście odpowiadali na zadawane przez uczniów zarówno w języku polskim, jak i angielskim pytania. Na koniec chętni uczniowie mogli spróbować swoich sił w sterowaniu robotem Mini Pupper.

Spotkanie to było wspaniałą okazją, aby kształtować kompetencje kluczowe, m. in. porozumiewanie się w języku ojczystym i w języku obcym, kompetencje naukowo – techniczne i informatyczne. Na spotkaniu obecni byli również Pani Dyrektor Aneta Jabłońska, przedstawicielki Rady Rodziców – p. Anna Mikołajczyk i p. Małgorzata Kozimińska oraz Pan Dariusz Moraczewski, który pomagał w tłumaczeniu.

Inicjatorem tego spotkania był przewodniczący Rady Rodziców – p. Dawid Bińkowski.