10 listopada uczniowie naszej szkoły włączyli się w narodowe obchody Święta Niepodległości.

Celebracja rozpoczęła się od wspólnego pozowania do zdjęcia z białymi i czerwonymi sercami.

O godzinie 11.11 cała społeczność szkolna odśpiewała hymn państwowy.

Finałem był spektakl ukazujący losy naszej Ojczyzny- od rozbiorów do odzyskania niepodległości. Pełne symboliki narodowej i pieśni patriotycznych przedstawienie przygotowali uczniowie z klas IV-VII pod opieką nauczycielek Ewy Łukaszewskiej i Ewy Karczewskiej. Dekoracje przygotowały panie Aleksandra Dereszewska i Kamila Łazińska. Upamiętnienie tej części polskiej historii jest szczególnie ważne – uświadamia, jak cenna i jednocześnie krucha jest wolność i jak wielką ofiarę złożył nasz naród na jej ołtarzu.

Sprzęt audio-video wykorzystany podczas spektaklu został zakupiony w ramach Programu „Laboratoria Przyszłości”.

E. Karczewska