8 – 9 listopada odbyły się w świetlicy kolejne zajęcia kulinarne będące realizacją projektu „Z kulturą mi do twarzy”, do którego przystąpiliśmy w tym roku szkolnym. Tym razem postawiliśmy na słodki deser. W poniedziałek, po krótkiej pogadance na temat sposobu i etapów wykonania deseru, w grupach przygotowaliśmy kolorowe galaretki różnych smaków. Następnie omówiliśmy proces schładzania, tężenia i przelane z dzbanków do kubeczków desery pozostawiliśmy w lodówce. Następnego dnia zajęliśmy się przygotowaniem bitej śmietany oraz ozdobieniem słodkiego deseru wiórkami kokosowymi oraz ścieraną na tarce czekoladą.
Na koniec zajęć wszyscy zasiedliśmy do stołu, aby skosztować przygotowany barwny deser.
Sprzęt AGD wykorzystany podczas zajęć został zakupiony z Programu „Laboratoria Przyszłości”.
Małgorzata Charaszkiewicz i Ewa Tobijasz