Przy okazji omawiania tematyki jesiennych owoców i warzyw oraz zapachów jesieni, dzieci z klasy III a przyniosły do szkoły ulubione owoce i warzywa oraz potrzebne do przygotowania sałatek przybory kuchenne. Po omówieniu zasad bezpieczeństwa i sposobu wykonania, z pomocą wychowawczyni, wykonały sałatki warzywne i owocowe. Ogromną radość sprawiło dzieciom samodzielne przygotowanie zdrowej potrawy. Przy okazji przypomnieliśmy sobie informacje na temat, dlaczego powinniśmy się zdrowo odżywiać. Po zakończeniu prac kuchennych, uczniowie pięknie posprzątali oraz z wielkim apetytem zjedli przygotowane przez siebie przepyszne sałatki. W tym dniu było w naszej klasie smacznie, wesoło oraz kolorowo. Wszędzie unosił się piękny zapach owoców i warzyw.
Katarzyna Zawiślańska