W dniu 3 listopada odbyło się w naszej szkole spotkanie uczniów klas 0-8 z pracownikami Fundacji Mondo Cane. Jest to fundacja, która pomaga schroniskom i pojedynczym zwierzętom, prowadzi szkolenia dla samorządów, uczestniczy w pracach Parlamentarnego Zespołu Przyjaciół Zwierząt przy tworzeniu nowego prawa na rzecz ochrony zwierząt. Zaprosiliśmy przedstawicieli tej fundacji, aby przybliżyli naszym uczniom specyfikę swojej działalności, opowiedzieli o pracy wolontariackiej i o swoich podopiecznych. Uczniowie mogli obejrzeć film zawierający przykłady interwencji pracowników fundacji i pomocy zwierzętom po wypadkach, porzuceniach i w trakcie ich leczenia. Dzieci mogły poznać i zaprzyjaźnić się z psem Lolkiem i 3 kotami; Muminkiem, Nelą i Amirą.

Celem spotkania było uwrażliwienie uczniów na potrzeby zwierząt, zwrócenie uwagi na odpowiedzialne traktowanie czworonożnych przyjaciół, które nie są maskotkami, ale potrzebują miłości, troski i opieki medycznej. Była to również okazja, aby rozpocząć w naszej szkole akcję „PODAJ ŁAPĘ”, w czasie której będziemy jako szkoła zbierać karmę, tekstylia i pieniądze, aby wesprzeć działania fundacji, która w obecnym czasie przeżywa problemy finansowe w obliczy narastających potrzeb i spadku dochodów.

D. Moraczewski