Są dni pełne radości, ale są też inne – pełne zadumy i smutku. Takie właśnie są listopadowe dni, kiedy to przychodzimy na cmentarze, zapalamy znicze, wspominamy, tęsknimy. 2 listopada br. uczniowie klasy 2a wzięli udział  w ogólnopolskiej akcji ,,Szkoła pamięta”, która zainicjowana została przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Odwiedzili pobliski cmentarz i zapalili znicze pod pomnikiem żołnierzy poległych w walce o wolność podczas drugiej wojny światowej. Uczcili ich pamięć minutą ciszy. Odwiedzili też groby swoich bliskich. Wizyta na cmentarzu była lekcją historii i szacunku dla zmarłych.

         „Szkoła pamięta” to akcja odbywająca się w okresie, w którym wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świąt zadusznych.

Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.

A. Gliszczyńska