28 października uczniowie klas 6, 7b i 8 c wzięli udział w projekcji filmu dokumentalnego „Mój wujek Papież”. W filmie wyreżyserowanym przez Pana Marcina Srokę ukazane zostały nieznane fakty z życia Ojca Świętego przedstawione w opowieści bohatera filmu Pana Andrzeja Kozłowskiego – ulubionego chrześniaka papieża. Po projekcji filmu odbyło się spotkanie z reżyserem i głównym bohaterem, którzy opowiadali o szczegółach powstawania filmu oraz odpowiadali na pytania zadawane przez uczniów. Patronat Honorowy nad filmem objął Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz. Mecenasami filmu są Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Anwil S.A.

Podczas projekcji filmu wykorzystany został sprzęt audio – video, który szkoła zakupiła w ramach Programu Laboratoria Przyszłości.