„NIE LĘKAJCIE SIĘ, OTWÓRZCIE DRZWI CHRYSTUSOWI”

Święty Jan Paweł II nawoływał, aby nie lękać się i otworzyć na oścież drzwi Chrystusowi. Każdy z nas powołany jest do świętości, gdyż została nam ona dana i zadana do realizowania swoim codziennym życiem.

25 października w Szkole Podstawowej nr 19 odbył się Dzień Papieski. Uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem księdza Patryka Sękowskiego przygotowali akademię z tej okazji. Przypomnieliśmy sobie osobę i powołanie Karola Wojtyły, który 44 lata temu został wybrany na Stolicę Piotrową. Całość uświetnił swoim śpiewem parafialny zespół młodzieżowy „Na duchową nutę”.

Został także zorganizowany konkurs na najpiękniejszy różaniec, który w trakcie występu rozstrzygnął Jan Paweł II wraz z p. dyrektor Anetą Jabłońską i prowadzącym program.

Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym w to dzieło, dzięki któremu mogliśmy przypomnieć sobie postać i nauczanie tego Wielkiego Świętego Polaka. Dziękujemy Bartkowi i Fabianowi z klasy 7b, którzy wcielili się w postać prowadzącego program TV oraz św. Jana Pawła II, zespołowi muzycznemu „Na duchową nutę”, Pani Marcie, która udekorowała salę na ten dzień, księdzu Patrykowi, który przygotował Dzień Papieski i p. Andżelice za koordynowanie konkursu różańcowego.

Podczas obchodów Dnia Papieskiego wykorzystany został sprzęt audio-video, który szkoła zakupiła w ramach Programu Laboratoria Przyszłości.