21 października 2022 r. w murach Naszej szkoły miała miejsce uroczystość Ślubowania i Pasowania Uczniów Klas Pierwszych.

O godz. 16:00 do sali gimnastycznej przybyli Uczniowie Klas Pierwszych, którym towarzyszyli ich Najbliżsi.
Pierwszoklasiści w obecności Dyrekcji Szkoły, Rodziny i przybyłych Gości m. in. Zastępcy Prezydenta Miasta Włocławek Pani Moniki Jabłońskiej, Starszej Wizytator Pani Jolanty Michalskiej, Księdza Kanonika Sebastiana Osińskiego, Pań Małgorzaty Kozimińskiej i Anny Mikołajczyk – reprezentujących Radę Rodziców, zaprezentowali program artystyczny. Odpowiadali na zagadki dotyczące znajomości przyborów szkolnych, zatańczyli, a także zaśpiewali piosenkę „Pierwszaczek”, czym zdobyli serca zgromadzonych na widowni.

Prowadzący uroczystość uczniowie klasy 6b Weronika Wiszniowska i Filip Szymaniak stwierdzili, że Pierwszoklasiści egzamin pięknie zdali i mogą już zostać przyjęci do braci uczniowskiej. Potwierdziła to również Pani Dyrektor Aneta Jabłońska.

Uczniowie ślubowali, być uważnymi, mieć otwarte serca na wszystkich ludzi, być sobą, nauczyć swoich nauczycieli równie wiele co oni ich, a także czuć, że są ważni. Rodzice Uczniów Klas Pierwszych ślubowali natomiast wspierać swoje dzieci, pamiętać, że są wyjątkowe i mają prawo uczyć się na błędach.

Pani Dyrektor dokonała aktu pasowania na Uczniów szkoły.

Pierwszoklasiści otrzymali birety, pamiątkowe dyplomy i drobne upominki, a dopełnieniem uroczystości było wspólne sadzenie drzew ofiarowanych przez Rodziców.

Ta piękna szkolna uroczystość dostarczyła Pierwszakom niezapomnianych przeżyć, Rodzicom wiele wzruszeń, Nauczycielom dumy i radości z nowo przyjętych Uczniów.

Kochane Pierwszaki! Mamy nadzieję, że każdy dzień w naszej szkole przyniesie Wam wiele radosnych chwil. Niech zdobywanie wiedzy będzie dla Was radością!

Wychowawczynie klas I:

Kruszka Anetta
Konieczna Anna
Bakalarczyk Joanna

Więcej zdjęć na stronie: