W dniu 13 października 2022 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Dzieci, pod opieką p. A. Krychowiak i p. E. Łukaszewskiej, przedstawiły występ na temat szkolnego życia ucznia i nauczyciela. Scenki miały charakter humorystyczny i nawiązywały m. in. do realiów nauki zdalnej. Uczniowie i nauczyciele mieli więc okazję do przypomnienia sobie tych chwil. Występ klasy 7 b urozmaicony był: śpiewem i tańcem chóru szkolnego, prezentacją własnej wersji baletu „Jezioro łabędzie” w wykonaniu chłopców z klasy 8 c i 8 d oraz piękną choreografią do utworu „Time to say goodbye” przedstawioną przez uczennice kl. 8 c. Na zakończenie uroczystości głos zabrała p. Dyrektor Aneta Jabłońska, która złożyła życzenia wszystkim Pracownikom naszej placówki i podziękowała za przygotowanie uroczystości.

Występ został nagrodzony gromkimi brawami.

A. Krychowiak

Podczas akademii został wykorzystany sprzęt audio-video zakupiony w ramach Programu Laboratoria Przyszłości.