13 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Po zapoznaniu z historią tego święta uczniowie klasy 3b przeprowadzili krótki wywiad z pracownikami administracji p. Katarzyną Wiśniewską i p. Lidią Laske. Po przedstawieniu gości, nagrodziliśmy panią Lidię brawami, ponieważ otrzymała w tym roku Nagrodę Prezydenta Miasta Włocławek. W czasie wywiadu dzieci dowiedziały się na jakich stanowiskach pracują panie, na czym polega ich praca, jakie cechy osobowości należy mieć, aby wykonywać określony zawód, czym zajmują się najchętniej w wolnym czasie. Następnie uczniowie wręczyli gościom laurki i zaprosili na słodki poczęstunek. Przeprowadzony wywiad miał na celu wskazanie dzieciom tego, iż pracownicy administracji odgrywają ważną rolę w funkcjonowaniu szkoły.

Wychowawczyni klasy 3b – Zdzisława Moraczewska