Dnia 5 października uczniowie klas II pod opieką p. Agnieszki Gliszczyńskiej, p. Doroty Piwońskiej oraz p. Karoliny Troszyńskiej uczestniczyli w wycieczce do Torunia. Po dotarciu do Torunia uczniowie udali się do Planetarium, aby wziąć udział w seansie pt.”Cudowna podróż”, dzięki któremu dzieci dowiedziały się, czym są gwiazdy i gwiazdozbiór, czy na innych planetach są kosmici, dlaczego w nocy jest ciemno i czy niebo może być czerwone. Po bardzo ciekawym seansie dzieci udały się na Stary Rynek – było zdjęcie przy pomniku Mikołaja Kopernika oraz zakup pierników i pamiątek. Głównym punktem była wizyta w Toruńskim Muzeum Piernika. Dzieci mogły przenieść się tam w świat magicznych opowieści o mieście i jego historii. Uczniowie wzięli udział w warsztatach, w czasie których samodzielnie wykonały ozdobne pierniki, które po upieczeniu zabrały ze sobą do domu. Atrakcją było również zwiedzanie muzeum. Dzięki ekspozycjom znajdującym się w udostępnionych pomieszczeniach, dzieci mogły zapoznać się z historią toruńskich pierników oraz obejrzeć narzędzia potrzebne do ich produkcji. Wycieczka wszystkim bardzo się podobała.

K. Troszyńska, A. Gliszczyńska, D. Piwońska

Więcej zdjęć na stronie: https://www.facebook.com/sp19wloclawek