Wyprawka dla ucznia klasy pierwszej

1. Tornister lekki, pakowny, sztywny lub z usztywnioną wkładką przylegającą do pleców dziecka.

2. Obuwie zmienne obowiązujące na terenie szkoły – proponujemy: obuwie sportowe z antypoślizgową, białą podeszwą, na przylepiec lub wiązane na sznurówki, jeśli dziecko potrafi je zawiązać (trampki, tenisówki) z workiem, który dzieci będą pozostawiały w szatni szkolnej.

3. Strój gimnastyczny na zajęcia sportowe: koszulka sportowa biała, z krótkim rękawem, spodenki gimnastyczne czarne lub granatowe.

4. Strój galowy – biała bluzka/koszula, granatowa lub czarna spódniczka/spodnie.

5. Zeszyty 16 – kartkowe: w trzy linię, w kratkę (po 5 szt.) – na cały rok, do religii.

6. Zeszyt informacyjny/brudnopis (od pierwszego dnia nauki – kratka).

7. Piórnik wyposażony w następujące przybory: dwa ołówki, gumka, temperówka, kredki ołówkowe, (flamastry), linijka, nożyczki, klej w sztyfcie – tak wyposażony piórnik dziecko przynosi do szkoły codziennie.

8. Pomoce i przybory niezbędne spakowane razem: 3 bloki rysunkowe, 2 bloki techniczne, 2 bloki techniczne kolorowe, 1 blok rysunkowy A3, 1 farby plakatowe, 1 pędzel cienki, 1 pędzel gruby, 2 wycinanki, 2 szt. bibuły – dowolne kolory, 1 op. plasteliny, kredki pastele, kredki świecowe.

Przybory te zostaną w klasie.

Warto też zakupić teczkę rysunkową A3 (często format ten wymagany jest na konkursy plastyczne).

9. Trzy teczki z gumką formatu A4.

WSZYSTKIE PRZYBORY, ZESZYTY, BLOKI POWINNY BYĆ PODPISANE