Dnia 24 czerwca 2022 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. O godzinie 8.00 rok szkolny zakończyli najmłodsi uczniowie naszej szkoły, o 9.00 zakończenie roku szkolnego mieli uczniowie klas I – III, następnie o godzinie 10.00 klasy IV – VII, a o godzinie 11.00 klasy VIII. Uroczystości rozpoczynały się odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego, po których głos zabierała Pani Dyrektor Aneta Jabłońska dziękując za współpracę i cytując słowa Janusza Korczaka:

Dziecko ma prawo być sobą.
Ma prawo do popełniania błędów.
Ma prawo do posiadania własnego zdania.
Ma prawo do szacunku. Nie ma dzieci – są ludzie”.

Najlepsi uczniowie uhonorowani zostali nagrodami, podziękowaniami za wysokie wyniki w nauce i zachowaniu, a także za systematyczną i aktywną pracę na rzecz szkoły. Ponadto Pani Dyrektor przekazała listy gratulacyjne Rodzicom, których dzieci ukończyły naukę z bardzo dobrymi i celującymi ocenami oraz wzorowym zachowaniem.

Tego dnia pożegnaliśmy również absolwentów naszej Szkoły. Wręczona została Statuetka dla Najlepszego Absolwenta, którą w tym roku otrzymała Blanka Kamińska z klasy VIII a. Pani Dyrektor złożyła podziękowania i kwiaty na ręce p. Renaty Braun, która od nowego roku szkolnego przechodzi na zasłużoną emeryturę oraz ks. Krzysztofa Tomaszewskiego i p. Kingi Włodarczyk, którzy od nowego roku zmieniają miejsce pracy. Swoje podziękowania Pani Dyrektor skierowała również do Rodziców, dziękując za obecność, pomoc i wsparcie, które okazali podczas tego roku szkolnego. W tym dniu uczniowie i nauczyciele mieli przyczepione niebiesko-żółte wstążeczki, flagi lub serca na znak solidarności z Ukrainą.

Na zakończenie uroczystości Pani Aneta Jabłońska życzyła wszystkim odpoczynku oraz bezpiecznych i udanych wakacji.