22 czerwca wszystkie klasy naszej szkoły wzięły udział w DNIU EKOLOGICZNYM, który został zorganizowany w ramach projektu „Ekologiczne SOS – Segreguj, Oszczędzaj, Szanuj!” w programie „Zielono nam” z Fundacji ANWIL. Tego dnia klasy 0-III wzięły udział w patrolu ekologicznym, podczas którego uczniowie poszukiwali pojemników recyklingowych, poznawali różnorodne środowiska przyrodnicze oraz rozprowadzali ulotki zachęcające do segregacji odpadów i stworzenia ekologicznego ogrodu. Dla klas I-III pani Elżbieta Pawlak oraz pani Paulina Waćkowska przygotowały i przeprowadziły zajęcia laboratoryjne na świeżym powietrzu, podczas których uczniowie wykonywali doświadczenia dotyczące badania właściwości, jakości i zanieczyszczeń wody, powietrza i gleby oraz oczyszczania wody. Klasy starsze wzięły udział w akcji porządkowania terenu wokół szkoły i najbliższej okolicy oraz poznały, podczas oglądania prezentacji i filmików „Jak być EKO we własnym domu”, sposoby na oszczędzanie i racjonalne wykorzystywanie wody, sposoby na oszczędzanie energii.