Dnia 03 czerwca 2022 roku odbyła się wycieczka do Komendy Głównej Policji we Włocławku zorganizowana przez Panią Magdalenę Lisiecką. Głównym jej celem było zapoznanie z pracą policjantów, zwiedzenie budynku komendy i przypomnienie ważnych zasad bezpieczeństwa.
Dzieci miały przyjemność dowiedzieć się o technikach kryminalistycznych czyli w jaki sposób ściąga się odciski palców i zbiera ślady.
Na parkingu policyjnym obejrzeliśmy różne wozy policyjne – do przewożenia psów, do transportu aresztantów, wozy patrolowe. Każdy z uczniów mógł sobie zrobić zdjęcie w radiowozie, na motocyklu patrolowym a także kładzie, który służy do patrolowania wód oraz terenu. Mieliśmy przyjemność poznać psa tropiącego , który bierze udział w poszukiwaniach ludzi.
Kolejnym punktem było zejście do policyjnych pomieszczeń dla osób zatrzymanych, gdzie mieliśmy okazję, ale nie przyjemność, wejść do małych, okratowanych cel i zobaczyć jakie panują w nich warunki.
Na koniec nie mogło oczywiście zabraknąć przypomnienia zasad bezpieczeństwa podczas zbliżających się wakacji, ze szczególnym uwzględnieniem zachowania bezpieczeństwa nad wodą. Wycieczka była bardzo atrakcyjna, wywołała wiele wrażeń. M. Lisiecka