7 czerwca naszą klasę odwiedziły dzieci z przedszkola „Tęczowa Kraina” z ulicy Bartnickiej we Włocławku.

Klasa 1a z wielką przyjemnością gościła przedszkolaków w swojej sali, pokazując jak uczą się pierwszoklasiści. Na początek wszystkie dzieci poznały się poprze zabawy integracyjne. Przedszkolaki miały okazję usiąść w szkolnych ławkach i prze chwilę poczuć się uczniami. Przed nimi prezentowali się starsi koledzy i koleżanki. Czytali wybrane opowiadania, poezję dziecięcą, śpiewali piosenki, recytowali wiersze. Jedna z uczennic zagrała również na keyboardzie. Wychowawczyni klasy 1 a zaprosiła przedszkolaków do zabawy matematycznej ,, Sąsiedzi”. Okazało się, że bardzo spodobała się przyszłym uczniom. Były także zagadki i quizz z nagrodami. Na zakończenie dwie uczennice poprowadziły taniec przy utworze ,,Papaja” Urszuli Dudziak. Zabawa ta sprawiła wiele przyjemności zarówno przedszkolakom, jak i pierwszakom. Przed opuszczeniem naszej szkoły przedszkolaki zostały obdarowane drobnymi upominkami przygotowanymi przez uczennicę naszej klasy. Otrzymały także książeczki z naklejkami oraz soczki.

Dla maluchów wizyta ta była nie lada przeżyciem, ponieważ niektóre z nich po raz pierwszy przekroczyły próg szkoły. Pomogła przełamać obawy związane z przyjściem do szkoły we wrześniu, poznać nowych kolegów i koleżanki. Przedszkolaki wyszły ze szkoły zadowolone, uśmiechnięte i pełne dobrych wrażeń. 

Do zobaczenia we wrześniu!

A. Gliszczyńska