Dnia 3 czerwca klasy II a i II b wraz z opiekunami pojechały na wycieczkę autokarową do Biskupina. Od samego początku wycieczki towarzyszyła nam piękna pogoda. Po przyjeździe do Biskupina udaliśmy się najpierw na warsztaty garncarskie. Tam wykonaliśmy z gliny naczynia, według własnego pomysłu.

Następnie poszliśmy na warsztaty strzelania z łuku. Wspaniale bawiliśmy się też na placu zabaw.

W sklepiku zakupiliśmy dla siebie pamiątki z wycieczki. Zjedliśmy również smaczny obiad. Po obiedzie wraz z przewodnikiem udaliśmy się do Muzeum Archeologicznego, gdzie dowiedzieliśmy się o życiu ludzi na tych terenach, w dawnych czasach oraz zwiedziliśmy to wyjątkowe miejsce.

Kolejną atrakcją była przejażdżka kolejką wąskotorową do Żnina. Podczas jazdy podziwialiśmy krajobrazy oraz oglądaliśmy przeróżne zwierzęta i ptaki. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni udaliśmy się w drogę powrotną do Włocławka. Wycieczka była bardzo udana i dostarczyła wszystkim uczestnikom wspaniałych wrażeń.

Katarzyna Zawiślańska