W piątek, 3 czerwca 2022r. w auli szkolnej ZSK im. ks. Jana Długosza we Włocławku odbyło się podsumowanie II Międzyszkolnego Konkursu Malarskiego ”Fajansowe Inspiracje”, zakończone II Długoszowskim Biennale Fajansu. Dzieci i młodzież mieli za zadanie pomalować tzw. biskwity, czyli czyste fajansowe talerze, ceramiczne podkłady. Pomysłów nie brakowało. Uczniowie na dostarczonych materiałach wykonywali prace malarskie inspirowane tradycyjnym włocławskim fajansem – motyw tradycyjny lub motyw „Picasso”. W konkursie uczestniczyły trzy uczennice klasy 4a. Z przyjemnością informuję, że wszystkie dziewczynki zajęły wysokie miejsca.

Julia Sławińska zajęła I miejsce, Zuzanna Wiśniewska zajęła III miejsce, a wyróżnienie – Natasza Brudzińska.

Projekt Julii Sławińskiej został przeniesiony na podkład, wypalony i wyszkliwony w Fabryce Fajansu we Włocławku. Małgorzata Całkiewicz