Jeszcze we wrześniu 2021/2022 roku szkolnego Dyrekcja szkoły wraz z Wychowawcą klasy I b podjęły decyzję zmodernizowania sali lekcyjnej nr 16, w której naukę rozpoczęli pierwszoklasiści. Na realizację projektu trzeba było poczekać do wiosny. Dzięki wsparciu i pomocy finansowej Fundacji ANWIL udało się zrealizować projekt w znacznie większym zakresie, niż to wcześniej zaplanowano.

Pani Dyrektor Aneta Jabłońska zakupiła do klasy nowoczesne kolorowe meble, z budżetu szkolnego.

Ze środków finansowych Fundacji ANWIL zakupiono artykuły przeznaczone do remontu pomieszczenia. Ponadto zakupiono 14 różnych przedmiotów, w tym korkowe tablice ścienne, rolety okienne, poduchy (siedziska) dla dzieci, interaktywną i tradycyjną mapę Polski, zestaw do nauki układu obiegowego Ziemi, gry edukacyjne i klocki logiczne. Uczniowie klasy I b otrzymali na pamiątkę breloczki z serduszkiem.

Wszystkie przedmioty, którymi doposażona została klasa, mają za zadanie stworzyć możliwie najbardziej przyjazne warunki do nauki, relaksu, ale także integracji dzieci, zwłaszcza polskich i ukraińskich.

Z efektów projektu już korzystają i korzystać będą nauczyciele i uczniowie klasy I b, którzy na stałe przypisani są do danej sali lekcyjnej oraz uczniowie innych klas wraz z nauczycielami, korzystający z tego samego pomieszczenia.

Dzięki realizacji projektu dzieci uzyskały nieporównywalnie większe możliwości do efektywnego i przyjemnego spędzania nie tylko wolnego czasu.

Niezależnie od pomocy naukowych i elementów wyposażenia, nie mniej cieszy odnowione, czyste, bardziej przyjazne pomieszczenie.

Na wielkie podziękowanie zasługuje pomoc i wkład Fundacji ANWIL, dzięki której realizacja projektu stanowiła nieocenione wsparcie finansowe dla szkoły. Szczególne podziękowania należą się Pani Monice Kotulskiej, która osobiście zaangażowała się w pomoc przy realizacji projektu.

D. Piwońska