22 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Ziemi, którego celem jest promowanie postaw ekologicznych wśród mieszkańców naszej planety. Organizatorzy tego święta chcą uświadomić wszystkim, jak ważna jest jej ochrona i działania związane z troską o życie na Ziemi zarówno ludzi, roślin i zwierząt. Z okazji tego święta uczniowie wraz z nauczycielami zaangażowali w różne akcje, m. in. dzieci z oddziału przedszkolnego udały się w multimedialną podróż po naszej planecie. Dowiedziały się dlaczego musimy o nią dbać. Utrwaliły sobie wiedzę na temat segregacji śmieci. Nauczyły się piosenki pt. ,, Ekologiczne reggae” oraz wykonały kolaż pt. ,,Kochamy naszą planetę”. Pozostali uczniowie wykonywali również plakaty, ekologiczne opaski i zakładki do książek, prace matematyczne z hasłem „recykling”, pisali wiersze, rozwiązywali karty pracy, tworzyli zabawki z makulatury i plastikowych butelek, rozwiązywali quizy multimedialne, oglądali filmy o tematyce ekologicznej. Wybrane klasy wyposażone w rękawiczki i worki sprzątały także teren wokół szkoły, sadziły drzewa. Zorganizowana została zbiórka makulatury. Podczas zajęć z informatyki uczniowie wykonali plakaty związane z obchodami Dnia Ziemi. Odbyły się także pogadanki oraz wykonane zostały gazetki na temat ochrony przyrody i segregowania śmieci.

Więcej zdjęć na stronie: https://www.facebook.com/sp19wloclawek