13 kwietnia klasy 1 a i 1b odwiedziły Centrum Kultury i Historii ,,Wahadło” w Brześciu. Celem wycieczki było poznanie kultury życia ludzi z naszego regionu w dawnych czasach. Dzieci zwiedziły wystawę multimedialną ,, Wahadło czasu” (od neolitu po współczesność). Pozwoliło to na ,,przeniesienie się w czasie”, samodzielne odkopywanie znalezisk archeologicznych, podglądanie dawnych czasów i nasłuchiwanie ich odgłosów. Uczniowie poznali również dawne sposoby wykonywania ozdób wielkanocnych. Podczas warsztatów ,,Wesołe sianko”, wykonali z ekologicznych materiałów zajączka. Obejrzeli również bajkę wielkanocną ,,Hop”. Niewątpliwą atrakcją była degustacja lodów rzemieślniczych przygotowanych specjalnie dla nas. Po wielu atrakcjach można też było zaspokoić głód w restauracji ,,Wahadła”. To była niezapomniana wycieczka. Agnieszka Gliszczyńska

Więcej zdjęć na stronie: https://www.facebook.com/sp19wloclawek