Dnia 12 kwietnia dzieci z klas II a i II b pod opieką p. Katarzyny Zawiślańskiej, p. Zdzisławy Moraczewskiej i p. Eweliny Wesołowskiej, wybrały się na warsztaty do Muzeum Etnograficznego i Muzeum Zbiorów Sztuki we Włocławku. Temat warsztatów to „Tradycyjnie – kreatywnie na Wielkanoc”. Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z tradycjami wielkanocnymi obchodzonymi na terenie Kujaw. Uczniowie utrwalili pojęcia pisanki i kraszanki. Dowiedzieli się ciekawych informacji na temat tradycji „wybijania żuru”, lanego poniedziałku. Wysłuchali opowieści o wyjątkowych tradycjach związanych z czasem Wielkiej Nocy. W części warsztatowej wykonali kurczaczka w ruchomym jajku i króliczka. Dzieci miały wyjątkową okazję obejrzeć aktualne wystawy muzealne. Wycieczka do muzeum dostarczyła dzieciom ciekawych wiadomości na temat tradycji wielkanocnych oraz dużo radości z wykonania ozdób wielkanocnych.

Katarzyna Zawiślańska

Więcej zdjęć na stronie: https://www.facebook.com/sp19wloclawek