II Mistrzostwa SP19 w Badmintonie

W dniu 2 kwietnia br. rozegrane zostały II Mistrzostwa SP19 w Badmintonie w grze singlowej. W zawodach wzięło udział 30 zawodników z klas IV – VIII, 9 dziewczyn oraz 21 chłopców. Najliczniejszą grupę stanowili chłopcy z klas siódmych.

Turniej odbył się w hali sportowej SP19 we Włocławku w sobotę w godzinach 8:45 – 13:30. Organizatorem zawodów był UKS „19 – Michelin” przy współpracy z członkami klubu badmintonowego „Relax-Bad”.

Celem turnieju było aktywne spędzenie wolnego czasu i podniesienie swoich umiejętności badmintonowych oraz skonfrontowanie ich z umiejętnościami rówieśników ze swojej szkoły.

Dziewczęta zostały podzielone na dwie kategorie wiekowe: klasy IV i V w jednej grupie oraz klasy VII i VIII w dwóch grupach. Chłopcy podzieleni zostali na trzy kategorie wiekowe: klasy IV, klasy V i VI oraz najstarsza kategoria wiekowa klasy VII i VIII. Do godziny 11:15 trwały rozgrywki eliminacyjne w grupach. Mniej więcej od godziny 11:15 do godziny 11:30 dzieciaki miały przerwę regeneracyjną na soczek i drożdżówkę 🙂

Po przerwie emocji sportowych było dużo więcej, bo rozpoczęły się mecze finałowe decydujące o miejscach w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Miejsca I-III w poszczególnych kategoriach wiekowych:

Dziewczęta klasy IV-V:

I miejsce – Wiktoria Adamska Vb

II miejsce – Joanna Korsun Va

III miejsce – Zuzanna Kaczmarek IVb

Dziewczęta klasy VII-VIII:

I miejsce – Nadia Grudzień VIIIb

II miejsce – Wiktoria Wojdyła VIIIb

III miejsce – Julia Wisniewska VIIIc

Chłopcy klasy IV:

I miejsce – Krzysztof Śmigielski IVb

II miejsce – Adam Śmigielski IVb

III miejsce – Romeo Szarek IVa

Chłopcy klasy V-VI:

I miejsce – Wiktor Kozłowski VIa

II miejsce – Kacper Szablowski VIa

III miejsce – Piotr Dziedzic VIb

Chłopcy klasy VII-VIII

I miejsce – Ambroży Mielczyński VIIIb

II miejsce – Bartosz Odwrocki – VIIc

III miejsce – Damian Witkowski – VIIc

Poza tym gratulacje dla wszystkich uczniów, bez względu na wynik sportowy, którzy brali udział w zawodach za to, że WAM SIĘ CHCIAŁO CHCIEĆ – spędzić aktywnie, w ruchu, na sportowo Wasz wolny czas.

Turniej mógł się odbyć dzięki, zaangażowaniu wielu osób.

Podziękowania dla Pani Marty Czai za wydrukowanie dyplomów, dla Pani Katarzyny Lewandowskiej i Stanisława Płuzy za piękne wypisanie dyplomów (ze względy na mój charakter pisma – umiejętność dla mnie całkowicie niedostępna :))

Podziękowania dla obsługi sędziowskiej w składzie: Wojciech Teper, Dawid Narowski, Stanisław Płuza, Radosław Jankowski – stolik sędziowski, protokoły, kolejność meczy, punkt informacyjny oraz dla Pani Ksenii i Kacpra Szarków, którzy także pomagali przy sędziowaniu. Ogromne podziękowania dla Pana Grzegorza Jankowskiego, który był sędzią głównym zawodów.

Na koniec podziękowania dla sponsorów turnieju: znowu dla Grzegorza Jankowskiego, który zapewnił wodę mineralną oraz pizzę dla każdego uczestnika. Podziękowania dla Pana Łukasza Borowicza, który zasponsorował drożdżówki dla wszystkich uczestników turnieju oraz Pani Kierownik Kingi Włodarczyk, która dostarczyła soczki dla każdego zawodnika. Dziękujemy Pani Dyrektor Anecie Jabłońskiej, za nieodpłatne udostępnienie hali sportowej na potrzeby turnieju.

Ze sportowym pozdrowieniem

Radosław Jankowski