W poniedziałek, 21 marca, w pierwszy dzień wiosny Samorząd Uczniowski wraz z paniami dyrektor i nauczycielami poszczególnych przedmiotów zorganizował zajęcia, które różniły się bardzo od zwykłych lekcji. Uczniowie przyszli do szkoły bez podręczników i uczestniczyli w różnych grach, zabawach i konkursach rozwijających ich zainteresowania, talenty, mających także na celu danie im chwili odpoczynku oraz zachęcenie do przyjścia do szkoły mimo, że dzień ten ogólnie przyjęty jest jako dzień wagarowicza. Możemy powiedzieć, że frekwencja dopisała i oprócz uczestniczenia w niestandardowych lekcjach uczniowie wzięli również udział w konkursie pt. „Wiosenne przebieranie”. Zabawa polegała na tym, że kilka dni wcześniej przewodniczący klas wylosowali kategorię tematyczną, do której należało wymyślić i przygotować stroje. Pojawiły się takie tematy jak: kosmici, niemowlaki, Smurfy, super bohaterowie, wróżki i wiele innych. Jury oceniało zaangażowanie poszczególnych klas oraz wkład pracy w przygotowanie stroju.

Pierwsze miejsce zajęła klasa 6b, której uczniowie przebrani byli za starożytnych Greków. Przyznaliśmy również wyróżnienia dla klasy 4b, 5a, 5b, 5c i 8c. Dla 40 uczniów ze wszystkich klas 4-8, którzy najbardziej wyróżniali się spośród biorących udział w konkursie, Pani dyrektor przekazała bilety do teatru.

Opiekun SU,

Dariusz Moraczewski

Więcej zdjęć na profilu społecznościowym szkoły: https://www.facebook.com/sp19wloclawek/