GÓRA GROSZA – przekazana.

Na przełomie listopada i grudnia nasza szkoła dołącza do akcji Góra Grosza. W tym roku odbywała się ona już po raz dwudziesty drugi.

Celem, na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom wychowującym się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest pokazanie młodym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.

Cieszy to, iż uczniowie naszej szkoły ponownie nie zawiedli. Każdy przyniósł tyle, ile mógł – w myśl zasady:

JEDEN GROSZ ZNACZY NIEWIELE, ALE GÓRA GROSZA JEST NAJWIĘKSZA NA ŚWIECIE.

Zebraliśmy olbrzymią „górę grosza”. Spakowaliśmy ją do 21 kartonowych pudełek. Grosze ważyły ok. 75 kg. Zebrana przez nas kwota to ok. 900,90zł.

Dziękuję serdecznie wszystkim uczniom, rodzicom i pracownikom szkoły za tak hojne włączenie się w akcję. Klasie 4a za olbrzymią pomoc podczas segregowania, ważenia i pakowania monet. W tym roku największą górę grosza zebrał oddział przedszkolny i klasa I a. Gratulujemy!

Małgorzata Całkiewicz